Přiznej barvu

#2 — O menstruaci s Petrou Nesvačilovou: Nikdy jsem tomu neřekla krámy

Episode Summary

Režisérka a herečka Petra Nesvačilová o menstruaci, jejím přijetí, vnímání i sžívání se s ní. O vlastních způsobech, které z ní mohou dělají příjemnější, svobodnější a bezpečnější záležitost. A také o tom, proč jí nikdy neřekla krámy.

Episode Notes

V druhém díle podcastu Přiznej barvu jsme si povídali o menstruaci s režisérkou a herečkou Petrou Nesvačilovou, která k vlastnímu cyklu přistupuje s podivuhodnou něhou a citem. Během menstruace se Petra snaží maximálně naslouchat svému tělu, dopřávat mu klid a co nejvíc se napojit sama na sebe, což bývá v roli režisérky a herečky občas náročné.

Jako dospívající dívka měla Petra k menstruaci téměř badatelský přístup. V podcastu se podělí hned o několik historek z dětství, které se menstruace či vlastní intimity týkají. Ve svém profesionálním životě herečky vnímá menstruaci jako bariéru, přesto ale nepřestává hledat způsoby, díky kterým se může cítit svobodná a v bezpečí.

Celým podcastem vás provede designérka Anna Marešová, která je zároveň zakladatelkou značky intimních pomůcek Whoop·de·doo. Jejím nejnovějším projektem je menstruační kalíšek Whoop·de·doo, jehož vývoj dovedl Annu k myšlence vlastního podcastu o intimitě. Zcela přirozeně proto jeho první sérii věnovala tématu menstruace, o které si povídá se ženami ze svého blízkého okolí. Ať se vám epizoda líbí!

Petru Nesvačilovou najdete na Instagramu. Pokud se jí budete chtít zeptat na cokoliv k podcastu, určitě vám ráda odpoví. Stejně tak můžete napsat i designérce Anně Marešové na studio@annamaresova.com – třeba o tom, jak se vám podcast líbí, nebo koho byste rádi slyšeli v další sérii.

Nezapomeňte na Instagramu sledovat i Annu a její značku intimních pomůcek Whoop·de·doo, pokud je vám intimita blízká.

www.whoopdedoo.me
www.whoopdedoo.care

Sound design, střih, grafika — Martin Tvrdý
Námět, koncepce, dramaturgie — Anna Marešová, Martin Tvrdý, MaryC
Produkce — Anna Marešová designers